EKİBİMİZ

Ada Yeliz SOLMAZ

Sosyal Medya Uzmanı | İşletme Sahibi

 

Ada Yeliz Solmaz, lisans derecesini Sakarya Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Turizm İşletmeciliği Bölümü'nden aldı. Ardından Vektörel Bilişim'de Sosyal Medya Uzmanlığı, Anadolu Üniversitesi'nde ise Yeni Medya ve İletişim Uzmanlığı alanlarındaki eğitimlerini tamamladı. Mezuniyetini takiben, AZ yayın grubu başta olmak üzere, turizm, sağlık ve tekstil gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda işletmenin sosyal medya yöneticiliğini üstlendi. 2022 yılı itibariyle freelance olarak yürüttüğü sosyal medya ve içerik üretim çalışmalarını Colibri Ajans bünyesinde kurumsallaştırma çalışmalarına başladı. Bu kapsamda dinamik bir ekip oluşumuna liderlik eden Solmaz, bir yandan da sosyal medya ve pazarlama iletişimi alanlarında akademik çalışmalarına da devam etmektedir. Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesi'nde "Turistik Destinasyonlarda Instagram Kullanımı" üzerine bir yüksek lisans tez çalışması yürütmektedir.  Yayınlanmış makaleleri bulunan Solmaz'ın "Turizm Endüstrisinde Sosyal Medya İletişimi" konusunu inceleyen bir de kitap bölümü bulunmaktadır. 

Duygu Gülnur ERCAN

Yönetmen - Video ve Grafik Editör

 

Duygu Gülnur Ercan, İstanbul Medipol Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo-Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisidir. Lisans öğrenimine halen devam eden Ercan, bu süreçte profesyonel reklam ajanslarının post prodüksiyon kısmında junior prodüktör olarak çalıştı. Reklam ve tanıtım filmlerinin proje, bütçe ve kaynak planlaması ile zaman çizelgesi oluşturma konularında tecrübe kazandı. Çekim ve kurgu alanına özel bir ilgisi bulunan Ercan, Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects gibi sektörde yaygın kullanılan programları profesyonel yetkinlik seviyesinde kullanmaktadır. Colibri Ajans bünyesinde video grafik, reels ve tanıtım filmi çekimleri, kurgu ve kreatif içerik üretme konularında çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yusuf Can FENERCİ

Yönetmen - Video Tasarımcısı 

 

Yusuf Can Fenerci, Uşak Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisidir. Lisans eğitimine başladığı yıldan itibaren reklamcılık ve tanıtım alanlarında faaliyet gösteren yapım firmalarında yönetmen, kurgu ve görüntü yönetmeni olarak çalıştı. Reklam ve tanıtım filmleri alanında kendini geliştiren Fenerci, Harran Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü'nün tanıtım filmi çekim ve prodüksiyonunu da bizzat üstlendi. Yaratıcı video tasarımları ile öne çıkan Fenerci, Colibri Ajans bünyesinde Instagram reels çekimleri, intro-outro tasarımları ve tanıtım filmi çekimlerinde görev almaktadır.

Oğuz KAYA

Grafik Tasarım Uzmanı

 

Oğuz Kaya, Kırklareli Üniversitesi İç Mekan ile Grafik Tasarım bölümlerinden ön lisans derecesi aldı. Ardından Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünü bitirdi. Yükseköğrenimine başlaması ile birlikte aktif olarak çalışma yaşamına da atılan Kaya, grafik tasarım ve reklamcılık alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda işletmede grafik tasarım uzmanı olarak çalıştı. Mesleğinin gerektirdiği tasarım programlarına iyi derecede hâkim olan Kaya, Colibri Ajans bünyesinde grafiker ve video designer olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Doç. Dr. Seyit Ahmet SOLMAZ

Pazarlama İletişimi ve Marka Yönetim Uzmanı

 

Doç. Dr. Seyit Ahmet SOLMAZ, 2009 yılında Balıkesir Üniversitesi, Turizm Fakültesi'nden fakülte birinciliği derecesi ile mezun oldu. Master ve doktora eğitimlerini Sakarya Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı'nda pazar odaklılık, müşteri memnuniyeti, endüstriyel pazarlama ve tedarik zinciri yönetimi konularını kapsayan tezleri ile tamamladı. 2010 yılında akademik yaşantısına başlayan Solmaz'ın akademik ilgi alanlarının başında reklamcılık, tanıtım, marka konumlandırma ve reklam stratejileri gelmektedir. Pazarlama ve turizm pazarlaması alanlarında 60'ın üzerinde bilimsel yayını bulunan Solmaz'ın editörlüğünü ve bölüm yazarlığını üstlendiği "Turizm Endüstrisinde Pazarlama İletişimi" adlı bir kitabı bulunmaktadır. Solmaz, pazarlama alanındaki akademik çalışmalarının yanı sıra özel sektöre de marka yönetimi ve pazarlama stratejileri konularında danışmanlık yapmaktadır. 

 

Fikirleriniz ve sorularınız için biz hazırız